Resultater - Norgesmesterskapene 2023
Løb nr | Starttid - ↑ |

Løb 101
U19 W8+ Piger U19 8+ 2000m A Finale
2023-09-15 17:00
Plac. # Navn 2000m
1 2 Ålesund
  • Susanne Myklebust(1)
  • Ingerid Olsvik(2)
  • Astrid Marie Steffensen(3)
  • Maria Wiik(4)
  • Mia Sæther-Hoel(5)
  • Vilja Helland Hauge(6)
  • Ane Haddal(7)
  • Julia Hanken(8)
  • Oline Hanken(cox)
6:57.1
2 4 Christiania
  • Erle Nordhagen Madsen(1)
  • Rakel Elina Bryhni(2)
  • Ann Ayame Yasuda(3)
  • Ylva Espolin Storo Dahl(4)
  • Tora Drolshammer Mysterud(5)
  • Karen Byberg(6)
  • Mathilde Elizabeth Lucas(7)
  • Thea Frederikke Gullerud(8)
  • Marit Henden (cox)
7:00.5
3 1 Stavanger Roklub
  • Elsa Andreassen(1)
  • Frida Vengnes(2)
  • Imme Hoekstra(3)
  • Ingrid Floen(4)
  • Julia Grønnestad(5)
  • Marie Grøsfjeld(6)
  • Oline Borthen Solberg(7)
  • Teresa Shevchuk(8)
  • Liva Grønnestad(cox)
7:01.1
4 3 Bergens
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(1)
  • Eva Bøe(2)
  • Frida Corneliussen Kaas(3)
  • Guro Andersen Buck(4)
  • Linn Kristin Vevatne(5)
  • Malin Haram-Hundven(6)
  • Pernille Wie-Soltvedt(7)
  • Matilde Mykletun(8)
  • Sofie W. Alvheim(cox)
7:09.5
Løb 102
U19 M8+ Drenge U19 8+ 2000m A Finale
2023-09-15 17:40
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bærum
  • Michael Thor Aasgaard(1)
  • Wilmar Graver(2)
  • Fay Louise Lange(3)
  • Ask Svorkmo Bergmann(4)
  • Ferdinand Tenden(5)
  • Christian August Riis(6)
  • Sander Stundal De Vos(7)
  • Eskil Steinmoen(8)
  • Elena Katalin Bergene Seres(cox)
6:03.6
2 5 Bergens
  • Viljar Jørgensen(1)
  • Kristian Strand Jensen(2)
  • Kasper Kvåle(3)
  • Eivind Vevatne(4)
  • Isak Larson(5)
  • Isak Sommer Svellingen(6)
  • Håkon Mjelde(7)
  • Daniel Kjærnet(8)
  • Sofie W. Alvheim(cox)
6:09.8
3 1 Christiania
  • Samuel Bryhni(1)
  • Oskar Eriksen Gilje (2)
  • Henrik Jarlsbo Solstad(3)
  • Henrik Melhus Høeg(4)
  • Benjamin Haug Hagen(5)
  • Cornelius Varden Økern(6)
  • William Alexander Bakken(7)
  • Mads Reite(8)
  • Ann Ayame Yasuda(cox)
6:24.7
4 6 NSR
  • Balder Dysthe(1)
  • Ole Arnøy(2)
  • Felix Spydevold(3)
  • Jasper Viksås(4)
  • Martin Anker(5)
  • Eskil Heiberg(6)
  • Maximilian Zakariassen(7)
  • Magnus Nicolaysen(8)
  • Elisabeth Nicolaysen(cox)
6:27.8
5 3 Fana
  • Sander Omdal(1)
  • Adrian Blindheim Skauge(2)
  • Lars Eskeland Schütz(3)
  • Kristian Knutsvik(4)
  • Hans August Wergeland(5)
  • Fredrik Corydon Ravn Kaland(6)
  • Eirik Fiskerstrand(7)
  • Oscar Myran(8)
  • Pernille Askildt Havre(cox)
6:28.5
6 4 Horten
  • Frans Lagerfelt(1)
  • Alexander Hedin(2)
  • Rino Haugen(3)
  • Mathias Strømnes Strange(4)
  • Mats Ustad Tollefsen(5)
  • Martin Nordsteien Nes(6)
  • Eivind Nordby Pettersen(7)
  • Hans Ulrik Nedreberg(8)
  • Caja Sofie Søfting Lia(cox)
6:46.7
Løb 103
W8+ Kvinder 8+ 2000m A Finale
2023-09-15 18:20
Plac. # Navn 2000m
1 7 Christiania
  • Amelia Tamburplass(1)
  • Mia Rolland Engvik(2)
  • Oline Brune Skorgevik(3)
  • Karoline Rydland Masch(4)
  • Samantha Henriksen(5)
  • Hanna Gailis Inntjore(6)
  • Inger Kavlie(7)
  • Saskia Trubbach(8)
  • Ann Ayame Yasuda(cox)
6:42.1
2 6 NSR
  • Vilde Ellingsen(1)
  • Anna Een Sture(2)
  • Sara Hegge(3)
  • Sara Juel(4)
  • Fabia Emblem(5)
  • Elsa Marino(6)
  • Emilie Stabe Helvig(7)
  • Laura Hegeman(8)
  • Martin Sætre(cox)
6:48.2
3 3 NTNUI
  • Elsa Segadal(1)
  • Sophie Oksche(2)
  • Synnøve Foss(3)
  • Ragnhild Romøren(4)
  • Nicoline Lindstrøm(5)
  • Maria Starheim(6)
  • Karine Grande(7)
  • Marte Morgenlie Skei(8)
  • Kajwan Rasul(cox)
6:53.4
4 4 Ålesund
  • Jenny Marie Rørvik(1)
  • Amanda Helseth(2)
  • Andrea Storøy(3)
  • Kari Andreassen(4)
  • Henriette Longva(5)
  • Kristin Jordal(6)
  • Elise Granmo(7)
  • Bodil Saure Vegsund(8)
  • Oline Hanken(cox)
6:56.7
5 1 Christiania
  • Erle Nordhagen Madsen(1)
  • Mathilde Elizabeth Lucas(2)
  • Anna Edine Lind Jodalen(3)
  • Andrea Älveborn(4)
  • Madeleine Heiberg(5)
  • Julie Bjøre Glesne(6)
  • Johanne Andrea Hægh Asakskogen(7)
  • Ingrid Bye Løken(8)
  • Rakel Elina Bryhni(cox)
7:07.4
6 2 NTNUI
  • Kaja Gabrielsen(1)
  • Mari Gåsbakk(2)
  • Tuva Lunde(3)
  • Nora Irgens(4)
  • Cecilia Eide(5)
  • Hannah Ugland(6)
  • Inga Landsem(7)
  • Siri Vestengen(8)
  • Sivert Breili(cox)
7:07.6
Løb 103
W8+ Kvinder 8+ 2000m 1. Indledende
2023-09-15 15:30
Plac. # Navn 2000m
1 3 NTNUI
  • Elsa Segadal(1)
  • Sophie Oksche(2)
  • Synnøve Foss(3)
  • Ragnhild Romøren(4)
  • Nicoline Lindstrøm(5)
  • Maria Starheim(6)
  • Karine Grande(7)
  • Marte Morgenlie Skei(8)
  • Kajwan Rasul(cox)
6:55.5
2 4 Ålesund
  • Jenny Marie Rørvik(1)
  • Amanda Helseth(2)
  • Andrea Storøy(3)
  • Kari Andreassen(4)
  • Henriette Longva(5)
  • Kristin Jordal(6)
  • Elise Granmo(7)
  • Bodil Saure Vegsund(8)
  • Oline Hanken(cox)
6:56.5
3 1 Christiania
  • Erle Nordhagen Madsen(1)
  • Mathilde Elizabeth Lucas(2)
  • Anna Edine Lind Jodalen(3)
  • Andrea Älveborn(4)
  • Madeleine Heiberg(5)
  • Julie Bjøre Glesne(6)
  • Johanne Andrea Hægh Asakskogen(7)
  • Ingrid Bye Løken(8)
  • Rakel Elina Bryhni(cox)
7:01.1
4 2 NTNUI
  • Kaja Gabrielsen(1)
  • Mari Gåsbakk(2)
  • Tuva Lunde(3)
  • Nora Irgens(4)
  • Cecilia Eide(5)
  • Hannah Ugland(6)
  • Inga Landsem(7)
  • Siri Vestengen(8)
  • Sivert Breili(cox)
7:03.0
Løb 103
W8+ Kvinder 8+ 2000m 2. Indledende
2023-09-15 15:35
Plac. # Navn 2000m
1 7 Christiania
  • Amelia Tamburplass(1)
  • Mia Rolland Engvik(2)
  • Oline Brune Skorgevik(3)
  • Karoline Rydland Masch(4)
  • Samantha Henriksen(5)
  • Hanna Gailis Inntjore(6)
  • Inger Kavlie(7)
  • Saskia Trubbach(8)
  • Ann Ayame Yasuda(cox)
6:50.7
2 6 NSR
  • Vilde Ellingsen(1)
  • Anna Een Sture(2)
  • Sara Hegge(3)
  • Sara Juel(4)
  • Fabia Emblem(5)
  • Elsa Marino(6)
  • Emilie Stabe Helvig(7)
  • Laura Hegeman(8)
  • Martin Sætre(cox)
6:53.6
3 8 OSI
  • Caroline Nordihus(1)
  • Hanna Bjørsrud(2)
  • Ida Kyvik Sandvik(3)
  • Ingrid Oline Svendby Johnsen(4)
  • Johhane Fürst Mustad(5)
  • Kamilla Støylehommen(6)
  • Katrine Neset(7)
  • Nora Alvilde Lyngstad(8)
  • Olida Nesset(cox)
7:10.5
4 5 NTNUI
  • Synne Solli(1)
  • Oda Amundsen(2)
  • Shadin Asadi(3)
  • Tuva Skatt Gillebo(4)
  • Sara Groth(5)
  • Kari Waatevik(6)
  • Mari Lid(7)
  • Marrit Schotanus(8)
  • Halvor Lunde(cox)
7:53.3
Løb 104
M8+ Mænd 8+ 2000m A Finale
2023-09-15 19:00
Plac. # Navn 2000m
1 9 NSR
  • Matti Saborowsky(1)
  • Jonas Slettemark Juel(2)
  • Oscar Stabe Helvig(3)
  • Nito Simonsen(4)
  • Olivier Siegelaar(5)
  • Ole Amund Storlien(6)
  • Patrick Een Sture(7)
  • Petter Tufte(8)
  • Elsa Marino(cox)
5:53.9
2 7 CR
  • Christopher Wollf(1)
  • Trond Andreas Johannessen Bjercke(2)
  • Andreas Dugstad Sørskaar(3)
  • Jostein Eriksen Thon(4)
  • Kristoffer Lorentzen(5)
  • Per Størseth Andreassen(6)
  • Jonathan Wang-Norderud(7)
  • Marius Bjørn-Hansen Ahlsand(8)
  • Mads Reite(cox)
6:01.1
3 4 Fana
  • Einar Bjørvik(1)
  • Eirik Skage(2)
  • Erik Odfjell(3)
  • Axel Wergeland(4)
  • Ask Christensen Breivik(5)
  • Hans August Wergeland(6)
  • Martin Duesund(7)
  • Marius Vik(8)
  • Karine Austbø Grande(cox)
6:03.5
4 3 NSR
  • Markus Holmemo(1)
  • Petter Svingen(2)
  • Torjus Trømborg(3)
  • Lars Myhrer(4)
  • Peder Strand(5)
  • Vebjørn Gilberg(6)
  • Michael Nicholas(7)
  • Sven-Ole Nicolaysen(8)
  • Ella Marie Hegge(cox)
6:07.8
5 6 Moss
  • Ola Larsson(1)
  • Andre Sørensen(2)
  • Erik Hein(3)
  • Einar Solbakken(4)
  • Erik Andre Solbakken(5)
  • Jarle Sæby(6)
  • Viktor Rekstad(7)
  • Vegard Sæby(8)
  • Anette Sneis(cox)
6:13.2
6 11 R. N. A. B. C
  • Martin Larsen(1)
  • Marius Polsrød (2)
  • Magnus Polsrød(3)
  • Johannes Hellene(4)
  • Jesper Møll Vårdal(5)
  • Odin Stokke(6)
  • Gustav Daniel Hagen(7)
  • Sturla Mogstad(8)
  • Olav Roligheten Eftedal(cox)
6:13.8
Løb 104
M8+ Mænd 8+ 2000m 1. Indledende
2023-09-15 16:15
Plac. # Navn 2000m
1 4 Fana
  • Einar Bjørvik(1)
  • Eirik Skage(2)
  • Erik Odfjell(3)
  • Axel Wergeland(4)
  • Ask Christensen Breivik(5)
  • Hans August Wergeland(6)
  • Martin Duesund(7)
  • Marius Vik(8)
  • Karine Austbø Grande(cox)
6:02.0
2 6 Moss
  • Ola Larsson(1)
  • Andre Sørensen(2)
  • Erik Hein(3)
  • Einar Solbakken(4)
  • Erik Andre Solbakken(5)
  • Jarle Sæby(6)
  • Viktor Rekstad(7)
  • Vegard Sæby(8)
  • Anette Sneis(cox)
6:03.8
3 3 NSR
  • Markus Holmemo(1)
  • Petter Svingen(2)
  • Torjus Trømborg(3)
  • Lars Myhrer(4)
  • Peder Strand(5)
  • Vebjørn Gilberg(6)
  • Michael Nicholas(7)
  • Sven-Ole Nicolaysen(8)
  • Ella Marie Hegge(cox)
6:04.9
4 1 ORK
  • Adrian Lund(1)
  • Audun Grepperud(2)
  • Håkon Eikeland Grepperud(3)
  • Halvor Grepperud(4)
  • Hans-Gunnar Eikeland Grepperud(5)
  • Oskar Martinius Gjerland(6)
  • Truls Oskar Hansen(7)
  • Nicolay Bjønnes Yngsdal(8)
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal(cox)
6:05.3
5 2 NTNUI 2
  • Arild Veseth(1)
  • Vegard Foyn Gundersen(2)
  • Øystein Nordaas(3)
  • Mats Burud Skjølsvold(4)
  • Jesper Schwartz(5)
  • Jules Godelier(6)
  • Halvor Lunde(7)
  • Andreas Hoff(8)
  • Synnøve Foss(cox)
6:55.3
6 5 NSR
  • Bror Storsten(1)
  • Felix Belck-Olsen(2)
  • Jon Are Olsen(3)
  • Kristian Lorentzen(4)
  • Edvard Wohlfahrt(5)
  • Theo Wiik(6)
  • Øyvind Lavoll(7)
  • Amund Bjørnevik(8)
  • Jasper Viksås(cox)
7:01.2
Løb 104
M8+ Mænd 8+ 2000m 2. Indledende
2023-09-15 16:20
Plac. # Navn 2000m
1 9 NSR
  • Matti Saborowsky(1)
  • Jonas Slettemark Juel(2)
  • Oscar Stabe Helvig(3)
  • Nito Simonsen(4)
  • Olivier Siegelaar(5)
  • Ole Amund Storlien(6)
  • Patrick Een Sture(7)
  • Petter Tufte(8)
  • Elsa Marino(cox)
5:58.2
2 7 CR
  • Christopher Wollf(1)
  • Trond Andreas Johannessen Bjercke(2)
  • Andreas Dugstad Sørskaar(3)
  • Jostein Eriksen Thon(4)
  • Kristoffer Lorentzen(5)
  • Per Størseth Andreassen(6)
  • Jonathan Wang-Norderud(7)
  • Marius Bjørn-Hansen Ahlsand(8)
  • Mads Reite(cox)
6:01.3
3 11 R. N. A. B. C
  • Martin Larsen(1)
  • Marius Polsrød (2)
  • Magnus Polsrød(3)
  • Johannes Hellene(4)
  • Jesper Møll Vårdal(5)
  • Odin Stokke(6)
  • Gustav Daniel Hagen(7)
  • Sturla Mogstad(8)
  • Olav Roligheten Eftedal(cox)
6:02.8
4 8 NTNUI 1
  • Christoffer Røneid(1)
  • Rasmus Kruse Rasmussen(2)
  • Sivert Breili(3)
  • Simen Wold(4)
  • Olav Fleten(5)
  • Kajwan Rasul(6)
  • Axel Ravndal(7)
  • Jakob Gebel(8)
  • Annika Tromm(cox)
6:12.4
5 10 cr
  • Petter Georg Johansen(1)
  • Jan Oldenburg(2)
  • Emil Bülow Johansen(3)
  • Simen Knutzen(4)
  • Brage Nerdal (5)
  • Alexander Georg Skaane(6)
  • Håkon Vengnes(7)
  • Sverre Vinje(8)
  • Henrik Melhus Høeg(cox)
6:20.6
Løb 201
U15 W2X Piger U15 2X 1000m Heatfinale 1
2023-09-16 10:30
Plac. # Navn 1000m
1 6 Fana Alvøen 3
  • Pernille Askildt Havre(1)
  • Sandra Nesje Bjørnsen(2)
3:51.9
2 1 Sandefjord 2
  • Pernille Dahle Eriksen(1)
  • Ragnhild Sørsdal Idland(2)
4:01.6
3 2 Bærum 1
  • Alisa Ostroukhova(1)
  • Sofia Haakonsen-Toth(2)
4:11.2
4 5 Drammen
  • Ewa-Sofie Gulhaugen(1)
  • Selma Dyve Jonli(2)
4:18.4
5 3 NSR
  • Annika De Castillo Tandberg(1)
  • Juliana Del Castillo Tandberg(2)
4:54.9
Løb 202
U17 W1X Piger U17 1X 1000m Heatfinale 1
2023-09-16 10:37
Plac. # Navn 1000m
1 6 Horten
  • Caja Sofie Søfting Lia(1)
4:07.9
2 4 Ormsund
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
4:10.3
3 5 Ålesund
  • Julia Hanken(1)
4:10.5
4 2 Stavanger
  • Frida Vengnes(1)
4:18.1
5 3 Stavanger
  • Imme Hoekstra(1)
4:22.9
Løb 202
U17 W1X Piger U17 1X 1000m Heatfinale 2
2023-09-16 10:37
Plac. # Navn 1000m
1 9 Ålesund
  • Vilja Helland Hauge(1)
4:15.2
2 7 Stavanger
  • Oline Borthen Solberg(1)
4:26.6
3 11 Horten
  • Christine Isaksen(1)
4:33.1
4 12 Horten
  • Veronika Voskresenskaite(1)
4:38.0
5 8 Fana
  • Ingrid Marie Hella-Hoff(1)
4:47.7
Løb 202
U17 W1X Piger U17 1X 1000m Heatfinale 3
2023-09-16 10:37
Plac. # Navn 1000m
1 14 Drammen
  • Hannah Ossenkamp(1)
4:10.4
2 17 Fana
  • Giada Trentani-Keupers(1)
4:13.0
3 18 Bærum
  • Cornelia Riis(1)
4:20.4
4 13 Fana
  • Juliet Balgobin Herfindal(1)
4:33.7
5 16 Ålesund
  • Ane Haddal(1)
4:35.4
6 15 NSR
  • Synne Fjellheim(1)
4:36.7
Løb 203
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 1
2023-09-16 10:58
Plac. # Navn 1000m
1 4 Kristiansand
  • Herman Skyttemyr Øygarden(1)
3:59.9
2 1 NSR
  • Joachim Henne-Madsen(1)
4:04.8
3 5 Horten
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
4:05.0
4 3 ORK
  • Sebastian Blix(1)
4:06.2
5 6 Drammen
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
4:21.1
6 2 Horten
  • Bo Gabriel Erichsen(1)
4:25.6
Løb 203
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 2
2023-09-16 10:58
Plac. # Navn 1000m
1 11 Tønsberg
  • Oscar Arntzen-Hegdahl(1)
3:40.2
2 9 Ålesund
  • Theodor Lorgen(1)
3:43.7
3 8 Bærum
  • Michael Thor Aasgaard(1)
3:58.5
4 7 CR
  • Oskar Eriksen Gilje (1)
4:00.6
5 10 Fana
  • Leon Nergaard(1)
4:23.5
6 12 Drammen
  • Fredrik Melbye(1)
4:30.0
Løb 203
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 3
2023-09-16 10:58
Plac. # Navn 1000m
1 18 Kristiansand
  • Raphael Pintsch(1)
4:00.1
2 15 Horten
  • Hans Ulrik Nedreberg(1)
4:00.3
3 13 Haldens
  • Max August Kjølerbakken Zetlitz(1)
4:06.8
4 14 Haldens
  • Aleksander Nordnes Bøe(1)
4:18.0
5 16 ORK
  • Dimian Hansen(1)
4:24.1
6 17 NSR
  • Marius Holmedal Bjerke(1)
4:38.1
Løb 204
U15 M2X Drenge U15 2X 1000m Heatfinale 1
2023-09-16 11:19
Plac. # Navn 1000m
1 5 Bærum 3
  • Steffen Stundal De Vos(1)
  • Storm Mathisen(2)
3:49.7
2 2 Tønsberg 2
  • Audun Johnsen(1)
  • Ulrik Hautakoski(2)
3:55.5
3 3 Fana 1
  • Filip Balgobin(1)
  • Oscar Brudvik Hartmann(2)
3:59.9
4 1 Fredriksstad
  • Sverre Nygaard-Monsen(1)
  • Sondre Trenum Berg(2)
4:16.9
5 4 Horten
  • Birk Haugen(1)
  • Emrik Silbodal(2)
4:40.2
Løb 204
U15 M2X Drenge U15 2X 1000m Heatfinale 2
2023-09-16 11:19
Plac. # Navn 1000m
1 9 Horten 3
  • Mats Tangen Myhre(1)
  • Jacob Halvorsen(2)
3:43.0
2 6 Tønsberg 2
  • Jacob Meisingset Jørgensen(1)
  • Silje Marie Holm(2)
4:06.3
3 7 NSR 1
  • Jesper Jære Strøm(1)
  • Jacob Schrader Braathen(2)
4:11.8
4 8 Drammen
  • Felix Thorrud(1)
  • Edvard Adamsen(2)
5:21.8
Løb 204
U15 M2X Drenge U15 2X 1000m Heatfinale 3
2023-09-16 11:19
Plac. # Navn 1000m
1 12 Drammen 3
  • Marius Simonsen(1)
  • August Adamsen(2)
3:44.0
2 10 Sarpsborg 2
  • Theodor Jacobsen(1)
  • Martin Kolstad-Abelson(2)
3:59.0
3 13 Bærum 1
  • Felix Sam Turander(1)
  • Sondre Magnus Bergene Seres(2)
4:18.0
4 11 Horten
  • Emil Nævra Brønstad(1)
  • Einar Kulbliksæter(2)
4:20.0
Løb 205
U17 W4X Piger U17 4X 1000m A Finale
2023-09-16 11:40
Plac. # Navn 1000m
1 1 Ålesund 3
  • Elise Granmo(1)
  • Mia Sæther-Hoel(2)
  • Julia Hanken(3)
  • Ane Haddal(4)
3:47.5
2 3 Fana / Bergens 2
  • Giada Trentani-Keupers(1)
  • Ingrid Marie Hella-Hoff(2)
  • Juliet Balgobin Herfindal(3)
  • Linn Kristin Vevatne(4)
3:50.1
3 2 NSR 1
  • Annika Hjortsjø(1)
  • Mathilde Roelly Saint-Amand(2)
  • Cecilia Hjortsjø(3)
  • Synne Marie Fjellheim(4)
4:26.9
Løb 206
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m A Finale
2023-09-16 12:01
Plac. # Navn 1000m
1 6 Bergens 3
  • Andreas Tol(1)
  • Daniel Kjærnet(2)
3:27.2
2 11 Bergens 2
  • Isak Larson(1)
  • Håkon Mjelde(2)
3:31.0
3 2 Bergens 1
  • Andreas Follnes(1)
  • Joakim Fasmer(2)
3:36.4
4 4 Bergens
  • Kristian Strand Jensen(1)
  • Bastian Halvorsen Borge(2)
3:39.8
5 12 Christiania
  • Oskar Eriksen Gilje (1)
  • Samuel Bryhni(2)
3:44.8
6 10 Kristiansand
  • Raphael Pintsch(1)
  • Herman Skyttemyr Øygarden(2)
3:47.8
Løb 206
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 1. Indledende
2023-09-16 08:40
Plac. # Navn 1000m
1 6 Bergens
  • Andreas Tol(1)
  • Daniel Kjærnet(2)
3:23.0
2 4 Bergens
  • Kristian Strand Jensen(1)
  • Bastian Halvorsen Borge(2)
3:28.6
3 2 Bergens
  • Andreas Follnes(1)
  • Joakim Fasmer(2)
3:29.5
4 5 Fana
  • Sondre Jacobsen(1)
  • Herman Hydle(2)
3:37.7
5 3 Haldens
  • Aleksander Nordnes Bøe(1)
  • Max August Kjølerbakken Zetlitz(2)
3:44.6
6 1 Drammen
  • Fredrik Melbye(1)
  • Lukas Stenmark(2)
4:05.0
Løb 206
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 2. Indledende
2023-09-16 08:45
Plac. # Navn 1000m
1 10 Kristiansand
  • Raphael Pintsch(1)
  • Herman Skyttemyr Øygarden(2)
3:26.2
2 11 Bergens
  • Isak Larson(1)
  • Håkon Mjelde(2)
3:28.5
3 12 Christiania
  • Oskar Eriksen Gilje (1)
  • Samuel Bryhni(2)
3:36.3
4 9 Horten
  • Frans Lagerfelt(1)
  • Alexander Hedin(2)
3:43.0
5 8 Drammen
  • Sean Luca Kaper(1)
  • Tobias Bo Rasmussen(2)
3:43.6
6 7 Bærum
  • Oskar Max Turander(1)
  • Michael Thor Aasgaard(2)
3:56.4
Løb 207
U15 W/M 4X Piger/drenge U15 4X 1000m Heatfinale 1
2023-09-16 12:08
Plac. # Navn 1000m
1 2 Bærum 3
  • Steffen Stundal De Vos(1)
  • Storm Mathisen(2)
  • Alisa Ostroukhova(3)
  • Sofia Haakonsen-Toth(4)
3:44.2
2 1 Tønsberg 2
  • Audun Johnsen(1)
  • Jacob Meisingset Jørgensen(2)
  • Silje Marie Holm(3)
  • Ulrik Hautakoski(4)
3:45.6
3 4 Drammen 1
  • August Adamsen(1)
  • August Helén(2)
  • Sarah Stenmark(3)
  • Selma Dyve Jonli(4)
3:47.5
4 3 Horten
  • Bo Gabriel Erichsen(1)
  • Einar Kulbliksæter(2)
  • Emil Nævra Brønstad(3)
  • Birk Haugen(4)
4:01.4
Løb 207
U15 W/M 4X Piger/drenge U15 4X 1000m Heatfinale 2
2023-09-16 12:08
Plac. # Navn 1000m
1 8 Horten 3
  • Christine Isaksen(1)
  • Eivind Nordby Pettersen(2)
  • Jacob Halvorsen(3)
  • Mats Tangen Myhre(4)
3:31.7
2 5 Fana / Alvøen 2
  • Filip Balgobin(1)
  • Oscar Brudvik Hartmann(2)
  • Pernille Askildt Havre(3)
  • Sandra Nesje Bjørnsen(4)
3:44.1
3 6 Sandefjord/Sarpsborg 1
  • Ragnhild Sørsdal Idland(1)
  • Pernille Dahle Eriksen(2)
  • Martin Kolstad-Abelson(3)
  • Theodor Jacobsen(4)
3:53.3
4 7 NSR
  • Haakon Krohn-Angell(1)
  • Halvor Bejer Moe(2)
  • Juliana Del Castillo Tandberg(3)
  • Max Spydevold(4)
4:03.9
Løb 208
W/M 2X Kvinder/mænd 2X 2000m A Finale
2023-09-16 14:30
Plac. # Navn 2000m
1 1 Stavanger
  • William Middelthon(1)
  • Hedda Haldorsdottir(2)
12:37.9
Løb 209
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2023-09-16 14:50
Plac. # Navn 2000m
1 16 Tønsberg
  • Ask Jarl Tjøm(1)
7:42.6
2 13 NSR
  • Jonas Slettemark Juel(1)
7:46.3
3 3 Ålesund
  • Martin Helseth(1)
7:59.2
4 2 Kristiansand
  • Oskar Sødal(1)
8:06.7
5 15 Ålesund
  • Fredrik Reite(1)
8:10.5
6 8 Ormsund
  • Oskar Martinius Gjerland(1)
8:25.0
Løb 209
M1X Mænd 1X 2000m 1. A/B Semifinale
2023-09-16 11:47
Plac. # Navn 2000m
1 3 Ålesund
  • Martin Helseth(1)
7:21.3
2 8 Ormsund
  • Oskar Martinius Gjerland(1)
7:22.7
3 16 Tønsberg
  • Ask Jarl Tjøm(1)
7:23.1
4 11 Horten
  • Nicolai Enstad Haraldseth(1)
7:24.3
5 5 Tønsberg
  • Adrian Lindgren(1)
7:27.0
6 9 Drammen
  • Sebastian Mejer Rasmussen(1)
7:46.7
Løb 209
M1X Mænd 1X 2000m 2. A/B Semifinale
2023-09-16 11:54
Plac. # Navn 2000m
1 13 NSR
  • Jonas Slettemark Juel(1)
7:04.1
2 15 Ålesund
  • Fredrik Reite(1)
7:05.4
3 2 Kristiansand
  • Oskar Sødal(1)
7:05.7
4 10 NSR
  • Ole Amund Storlien(1)
7:07.8
5 14 Ålesund
  • Erlend Devold Refsum(1)
7:43.7
6 4 NSR
  • Michael Nicholas(1)
7:54.3
Løb 209
M1X Mænd 1X 2000m 1. Indledende
2023-09-16 08:00
Plac. # Navn 2000m
1 3 Ålesund
  • Martin Helseth(1)
7:18.7
2 2 Kristiansand
  • Oskar Sødal(1)
7:19.6
3 5 Tønsberg
  • Adrian Lindgren(1)
7:27.0
4 4 NSR
  • Michael Nicholas(1)
7:48.5
5 6 Bærum
  • Andreas Erichsen Berge(1)
7:55.0
Løb 209
M1X Mænd 1X 2000m 2. Indledende
2023-09-16 08:05
Plac. # Navn 2000m
1 10 NSR
  • Ole Amund Storlien(1)
7:21.8
2 8 Ormsund
  • Oskar Martinius Gjerland(1)
7:25.4
3 11 Horten
  • Nicolai Enstad Haraldseth(1)
7:27.6
4 9 Drammen
  • Sebastian Mejer Rasmussen(1)
7:36.1
Løb 209
M1X Mænd 1X 2000m 3. Indledende
2023-09-16 08:10
Plac. # Navn 2000m
1 16 Tønsberg
  • Ask Jarl Tjøm(1)
7:17.8
2 13 NSR
  • Jonas Slettemark Juel(1)
7:21.1
3 15 Ålesund
  • Fredrik Reite(1)
7:23.1
4 14 Ålesund
  • Erlend Devold Refsum(1)
7:34.7
5 17 Tønsberg
  • Martin Havn(1)
8:01.9
Løb 210
U19 W2- Piger U19 2- 2000m A Finale
2023-09-16 15:00
Plac. # Navn 2000m
1 3 Årungen
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
8:52.4
2 6 Ålesund
  • Maria Wiik(1)
  • Astrid Marie Steffensen(2)
8:53.3
3 2 Stavanger Roklub
  • Marie Grøsfjeld(1)
  • Julia Grønnestad(2)
9:16.3
4 7 Bergens
  • Pernille Wie-Soltvedt(1)
  • Malin Haram-Hundven(2)
9:16.5
5 4 Christiania
  • Mathilde Elizabeth Lucas(1)
  • Karen Byberg(2)
9:26.7
6 1 Bergens
  • Guro Andersen Buck(1)
  • Frida Corneliussen Kaas(2)
9:35.2
Løb 211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2023-09-16 15:10
Plac. # Navn 2000m
1 4 Stavanger
  • Jørgen Helliesen Frøystein(1)
8:27.2
2 6 Christiania
  • Mads Reite(1)
8:31.4
3 8 Bærum
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
8:35.3
4 12 Horten
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
8:35.7
5 5 Sandefjord
  • Theodor Juul Caspersen(1)
8:42.6
6 7 Horten
  • Mathias Strømnes Strange(1)
9:00.2
Løb 211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2023-09-16 08:30
Plac. # Navn 2000m
1 6 Christiania
  • Mads Reite(1)
7:40.3
2 4 Stavanger
  • Jørgen Helliesen Frøystein(1)
7:43.4
3 7 Horten
  • Mathias Strømnes Strange(1)
7:44.4
4 5 Sandefjord
  • Theodor Juul Caspersen(1)
7:50.9
5 1 Christiania
  • Benjamin Haug Hagen(1)
7:51.1
6 3 Horten
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
7:58.6
Løb 211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2023-09-16 08:35
Plac. # Navn 2000m
1 8 Bærum
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
7:47.2
2 12 Horten
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
7:49.6
3 11 Ålesund
  • Martin Øverland(1)
7:52.2
4 14 Ålesund
  • Heine Furuli(1)
8:04.7
5 13 Bergens
  • Joachim Halvorsen(1)
8:23.6
Løb 212
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2023-09-16 15:20
Plac. # Navn 2000m
1 5 Christiania
  • Samantha Henriksen(1)
  • Inger Kavlie(2)
8:04.7
2 1 Ålesund
  • Amanda Helseth(1)
  • Jenny Marie Rørvik(2)
8:11.1
3 2 Christiania
  • Saskia Trubbach(1)
  • Hanna Gailis Inntjore(2)
8:55.9
4 3 Tønsberg
  • Line Andresen Olstad(1)
  • Synne Olstad(2)
9:08.7
5 4 Horten
  • Liepa Kuzmarskyte(1)
  • Jannicke Due(2)
9:19.7
Løb 213
LM2- Mænd letvægt 2- 2000m A Finale
2023-09-16 15:30
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bergens
  • Isak Sommer Svellingen(1)
  • Eivind Vevatne(2)
8:09.1
2 3 Sarpsborg
  • Jacob Gundersen(1)
  • Oliver Melnes(2)
8:30.1
3 1 Bærum
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
  • Wilmar Graver(2)
8:35.7
4 4 Fana
  • Martin Duesund(1)
  • Martin Øvreås(2)
8:41.1
Løb 214
LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m A Finale
2023-09-16 15:40
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bergens
  • Maia Emilie Lund(1)
8:58.6
2 2 Kristiansand
  • Oda Madland Aagesen(1)
9:06.1
3 5 Trondhjems
  • Ane Høien(1)
9:29.7
4 4 Ålesund
  • Henriette Longva(1)
10:26.9
5 1 Bergens
  • Kristina Fiskerstrand(1)
10:42.4
Løb 215
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2023-09-16 15:50
Plac. # Navn 2000m
1 4 Bærum
  • Fay Louise Lange(1)
  • Thea Elise Steinmoen Barski(2)
8:30.1
2 3 Drammen
  • Nora Njaastad(1)
  • Maria Stendal Kaupang(2)
8:41.2
3 7 Christiania
  • Erle Nordhagen Madsen(1)
  • Thea Frederikke Gullerud(2)
8:53.6
4 1 Årungen
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
9:00.4
5 11 Tønsberg
  • Synne Olstad(1)
  • Sara Harries(2)
9:19.3
Løb 215
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 1. Indledende
2023-09-16 08:50
Plac. # Navn 2000m
1 4 Bærum
  • Fay Louise Lange(1)
  • Thea Elise Steinmoen Barski(2)
7:34.3
2 3 Drammen
  • Nora Njaastad(1)
  • Maria Stendal Kaupang(2)
7:44.1
3 1 Årungen
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
7:47.8
4 2 Stavanger Roklub
  • Frida Vengnes(1)
  • Oline Borthen Solberg(2)
8:17.7
5 5 Bergens
  • Eva Bøe(1)
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(2)
8:54.1
Løb 215
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 2. Indledende
2023-09-16 08:55
Plac. # Navn 2000m
1 7 Christiania
  • Erle Nordhagen Madsen(1)
  • Thea Frederikke Gullerud(2)
7:51.4
2 11 Tønsberg
  • Synne Olstad(1)
  • Sara Harries(2)
8:00.0
3 8 NSR
  • Silje Strøm(1)
  • Elisabeth Nicolaysen(2)
8:23.8
Løb 216
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2023-09-16 16:00
Plac. # Navn 2000m
1 1 Christiania
  • Marius Bjørn-Hansen Ahlsand(1)
  • Jonathan Wang-Norderud(2)
7:32.2
2 3 Fana
  • Axel Wergeland(1)
  • Einar Bjørvik(2)
7:37.2
3 7 Moss
  • Einar Solbakken(1)
  • Erik Andre Solbakken(2)
7:45.3
4 4 NSR
  • Markus Holmemo(1)
  • Lars Myhrer(2)
7:46.6
5 8 Fana Roklubb 2
  • Ask Christensen Breivik(1)
  • Marius Vik(2)
8:19.3
6 2 NTNUI
  • Kajwan Rasul(1)
  • Olav Fleten(2)
8:21.1
Løb 216
M2- Mænd 2- 2000m 1. Indledende
2023-09-16 09:10
Plac. # Navn 2000m
1 1 Christiania
  • Marius Bjørn-Hansen Ahlsand(1)
  • Jonathan Wang-Norderud(2)
7:02.9
2 3 Fana
  • Axel Wergeland(1)
  • Einar Bjørvik(2)
7:03.7
3 4 NSR
  • Markus Holmemo(1)
  • Lars Myhrer(2)
7:04.8
4 2 NTNUI
  • Kajwan Rasul(1)
  • Olav Fleten(2)
7:34.9
5 5 NTNUI
  • Sivert Breili(1)
  • Jakob Gebel(2)
7:37.5
Løb 216
M2- Mænd 2- 2000m 2. Indledende
2023-09-16 09:15
Plac. # Navn 2000m
1 7 Moss
  • Einar Solbakken(1)
  • Erik Andre Solbakken(2)
7:23.8
2 8 Fana Roklubb 2
  • Ask Christensen Breivik(1)
  • Marius Vik(2)
7:37.9
3 6 NSR
  • Halvor Sannes Lande(1)
  • Sture Bjørvig(2)
7:43.0
4 9 OSI
  • Oliver Stubbs(1)
  • Hans Kristian Haraldseth(2)
8:04.4
Løb 217
W4- Kvinder 4- 2000m A Finale
2023-09-16 16:10
Plac. # Navn 2000m
1 9 Christiania
  • Hanna Gailis Inntjore(1)
  • Marte Morgenlie Skei(2)
  • Samantha Henriksen(3)
  • Inger Kavlie(4)
7:44.9
2 8 NSR
  • Emilie Stabe Helvig(1)
  • Anna Een Sture(2)
  • Sara Hegge(3)
  • Sara Juel(4)
8:04.7
3 7 Christiania
  • Amelia Tamburplass(1)
  • Mia Rolland Engvik(2)
  • Oline Brune Skorgevik(3)
  • Saskia Trubbach(4)
8:17.0
4 1 NTNUI
  • Synnøve Foss(1)
  • Sophie Oksche(2)
  • Ragnhild Romøren(3)
  • Maria Starheim(4)
8:24.7
5 2 Christiania
  • Madeleine Heiberg(1)
  • Karoline Rydland Masch(2)
  • Andrea Älveborn(3)
  • Nicoline Lovise Lindstrøm(4)
8:31.7
6 5 NTNUI
  • Nora Irgens(1)
  • Inga Landsem(2)
  • Hannah Ugland(3)
  • Tuva Lunde(4)
8:40.4
Løb 217
W4- Kvinder 4- 2000m 1. Indledende
2023-09-16 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 2 Christiania
  • Madeleine Heiberg(1)
  • Karoline Rydland Masch(2)
  • Andrea Älveborn(3)
  • Nicoline Lovise Lindstrøm(4)
7:34.1
2 1 NTNUI
  • Synnøve Foss(1)
  • Sophie Oksche(2)
  • Ragnhild Romøren(3)
  • Maria Starheim(4)
7:40.4
3 5 NTNUI
  • Nora Irgens(1)
  • Inga Landsem(2)
  • Hannah Ugland(3)
  • Tuva Lunde(4)
7:42.4
4 4 Ålesund
  • Henriette Longva(1)
  • Bodil Saure Vegsund(2)
  • Kari Andreassen(3)
  • Kristin Jordal(4)
7:58.7
Løb 217
W4- Kvinder 4- 2000m 2. Indledende
2023-09-16 09:05
Plac. # Navn 2000m
1 9 Christiania
  • Hanna Gailis Inntjore(1)
  • Marte Morgenlie Skei(2)
  • Samantha Henriksen(3)
  • Inger Kavlie(4)
7:21.1
2 8 NSR
  • Emilie Stabe Helvig(1)
  • Anna Een Sture(2)
  • Sara Hegge(3)
  • Sara Juel(4)
7:30.5
3 7 Christiania
  • Amelia Tamburplass(1)
  • Mia Rolland Engvik(2)
  • Oline Brune Skorgevik(3)
  • Saskia Trubbach(4)
7:33.6
Løb 218
LM2X Mænd letvægt 2X 2000m A Finale
2023-09-16 16:20
Plac. # Navn 2000m
1 4 Sarpsborg
  • Oliver Melnes(1)
  • Jacob Gundersen(2)
8:03.8
2 3 NSR
  • Felix Spydevold(1)
  • Jasper Viksås(2)
8:08.5
3 5 Bærum
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
  • Wilmar Graver(2)
8:15.8
4 2 Fana Roklubb
  • Martin Duesund(1)
  • Martin Øvreås(2)
8:34.4
5 1 NSR
  • Jon Are Olsen(1)
  • Martin Sætre(2)
10:47.3
Løb 219
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2023-09-16 16:30
Plac. # Navn 2000m
1 8 Bærum
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Sander Stundal De Vos(3)
  • Eskil Steinmoen(4)
7:14.9
2 7 Bergens Roklub
  • Kasper Kvåle(1)
  • Viljar Jørgensen(2)
  • Isak Sommer Svellingen(3)
  • Joachim Halvorsen(4)
7:26.4
3 3 Fana
  • Hans August Wergeland(1)
  • Fredrik Corydon Ravn Kaland(2)
  • Eirik Fiskerstrand(3)
  • Oscar Myran(4)
7:30.2
4 4 Bergens
  • Bastian Halvorsen Borge(1)
  • Håkon Mjelde(2)
  • Kristian Strand Jensen(3)
  • Isak Larson(4)
7:30.4
5 5 NSR
  • Maximilian Zakariassen(1)
  • Martin Anker(2)
  • Magnus Nicolaysen(3)
  • Ole Arnøy(4)
7:50.0
6 1 Christiania
  • William Alexander Bakken(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
  • Henrik Melhus Høeg(3)
  • Cornelius Varden Økern(4)
8:00.8
Løb 219
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m 1. Indledende
2023-09-16 09:20
Plac. # Navn 2000m
1 3 Fana
  • Hans August Wergeland(1)
  • Fredrik Corydon Ravn Kaland(2)
  • Eirik Fiskerstrand(3)
  • Oscar Myran(4)
6:48.2
2 4 Bergens
  • Bastian Halvorsen Borge(1)
  • Håkon Mjelde(2)
  • Kristian Strand Jensen(3)
  • Isak Larson(4)
6:52.3
3 1 Christiania
  • William Alexander Bakken(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
  • Henrik Melhus Høeg(3)
  • Cornelius Varden Økern(4)
6:57.9
Løb 219
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m 2. Indledende
2023-09-16 09:25
Plac. # Navn 2000m
1 8 Bærum
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Sander Stundal De Vos(3)
  • Eskil Steinmoen(4)
6:34.6
2 7 Bergens Roklub
  • Kasper Kvåle(1)
  • Viljar Jørgensen(2)
  • Isak Sommer Svellingen(3)
  • Joachim Halvorsen(4)
6:52.9
3 5 NSR
  • Maximilian Zakariassen(1)
  • Martin Anker(2)
  • Magnus Nicolaysen(3)
  • Ole Arnøy(4)
6:56.8
4 6 Horten
  • Alexander Hedin(1)
  • Rino Haugen(2)
  • Martin Nordsteien Nes(3)
  • Hans Ulrik Nedreberg(4)
7:13.0
Løb 220
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2023-09-16 16:40
Plac. # Navn 2000m
1 1 Stavanger
  • Teresa Shevchuk(1)
  • Marie Grøsfjeld(2)
  • Julia Grønnestad(3)
  • Ingrid Floen(4)
7:57.9
2 2 Christiania
  • Tora Drolshammer Mysterud(1)
  • Ylva Espolin Storo Dahl(2)
  • Rakel Elina Bryhni(3)
  • Ann Ayame Yasuda(4)
7:59.7
3 4 Drammen
  • Nora Njaastad(1)
  • Hannah Ossenkamp(2)
  • Maria Stendal Kaupang(3)
  • Ingeborg Hermansen Fossum(4)
7:59.9
4 6 Christiania
  • Erle Nordhagen Madsen(1)
  • Thea Frederikke Gullerud(2)
  • Karen Byberg(3)
  • Mathilde Elizabeth Lucas(4)
8:11.8
5 5 Ålesund
  • Elise Granmo(1)
  • Oline Hanken(2)
  • Susanne Myklebust(3)
  • Astrid Marie Steffensen(4)
8:13.5
6 3 Bergens
  • Malin Haram-Hundven(1)
  • Pernille Wie-Soltvedt(2)
  • Guro Andersen Buck(3)
  • Matilde Mykletun(4)
8:40.7
Løb 221
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2023-09-16 16:50
Plac. # Navn 2000m
1 1 Christiania
  • Birgit Lovise Røkkum Skarstein(1)
12:03.8
2 2 Stavanger
  • Ragnhild Myklatun(1)
12:44.8
3 3 Stavanger
  • Hedda Haldorsdottir(1)
16:07.4
Løb 222
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2023-09-16 17:10
Plac. # Navn 2000m
1 8 NSR
  • Matti Saborowsky(1)
  • Jonas Slettemark Juel(2)
  • Ole Amund Storlien(3)
  • Petter Tufte(4)
6:40.7
2 15 Christiania
  • Per Størseth Andreassen(1)
  • Jonathan Wang-Norderud(2)
  • Marius Bjørn-Hansen Ahlsand(3)
  • Andreas Sørskaar(4)
6:44.4
3 3 Ålesund
  • Johan Myklebust(1)
  • Erlend Devold Refsum(2)
  • Fredrik Reite(3)
  • Martin Helseth(4)
6:51.0
4 10 Haldens
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Nils Ole Stabo-Eeg(2)
  • Petter Norsted Kildebo(3)
  • Oskar Van Etten Jarem(4)
7:04.4
5 1 Moss
  • Erik Hein(1)
  • Andre Sørensen(2)
  • Vegard Sæby(3)
  • Ola Larsson(4)
7:15.5
6 14 Sarpsborg
  • Oliver Melnes(1)
  • Jens Holm(2)
  • Jacob Gundersen(3)
  • Diderik Skjønhaug(4)
7:35.7
Løb 222
M4X Mænd 4X 2000m 1. A/B Semifinale
2023-09-16 12:43
Plac. # Navn 2000m
1 3 Ålesund
  • Johan Myklebust(1)
  • Erlend Devold Refsum(2)
  • Fredrik Reite(3)
  • Martin Helseth(4)
6:24.2
2 15 Christiania
  • Per Størseth Andreassen(1)
  • Jonathan Wang-Norderud(2)
  • Marius Bjørn-Hansen Ahlsand(3)
  • Andreas Sørskaar(4)
6:26.0
3 10 Haldens
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Nils Ole Stabo-Eeg(2)
  • Petter Norsted Kildebo(3)
  • Oskar Van Etten Jarem(4)
6:28.3
4 6 Christiania
  • Sverre Vinje(1)
  • Håkon Vengnes(2)
  • Kristoffer Lorentzen(3)
  • Trond Andreas Johannessen Bjercke(4)
6:33.7
5 4 Drammen
  • Sebastian Mejer Rasmussen(1)
  • Siri Eva Kristiansen(2)
  • Hampus Westerberg-Heltne(3)
  • Johan Sebastian Remmen(4)
6:34.9
6 7 Christiania
  • Brage Nerdal (1)
  • Alexander Georg Skaane(2)
  • Jostein Eriksen Thon(3)
  • Emil Bülow Johansen(4)
6:39.8
Løb 222
M4X Mænd 4X 2000m 2. A/B Semifinale
2023-09-16 12:36
Plac. # Navn 2000m
1 8 NSR
  • Matti Saborowsky(1)
  • Jonas Slettemark Juel(2)
  • Ole Amund Storlien(3)
  • Petter Tufte(4)
6:26.0
2 1 Moss
  • Erik Hein(1)
  • Andre Sørensen(2)
  • Vegard Sæby(3)
  • Ola Larsson(4)
6:28.2
3 14 Sarpsborg
  • Oliver Melnes(1)
  • Jens Holm(2)
  • Jacob Gundersen(3)
  • Diderik Skjønhaug(4)
6:30.3
4 13 Ormsund
  • Nicolay Bjønnes Yngsdal(1)
  • Truls Oskar Hansen(2)
  • Håkon Eikeland Grepperud(3)
  • Audun Grepperud(4)
6:31.4
5 16 NSR
  • Torjus Trømborg(1)
  • Petter Svingen(2)
  • Patrick Een Sture(3)
  • Theo Wiik(4)
6:32.4
6 9 Trondhjems
  • Jakob Andreassen Jaatun(1)
  • Henrik Halvorsen(2)
  • Fredrik Slagstad Nyheim(3)
  • Lars Jaatun(4)
6:45.9
Løb 222
M4X Mænd 4X 2000m 1. Indledende
2023-09-16 09:40
Plac. # Navn 2000m
1 3 Ålesund
  • Johan Myklebust(1)
  • Erlend Devold Refsum(2)
  • Fredrik Reite(3)
  • Martin Helseth(4)
6:25.6
2 1 Moss
  • Erik Hein(1)
  • Andre Sørensen(2)
  • Vegard Sæby(3)
  • Ola Larsson(4)
6:31.0
3 4 Drammen
  • Sebastian Mejer Rasmussen(1)
  • Siri Eva Kristiansen(2)
  • Hampus Westerberg-Heltne(3)
  • Johan Sebastian Remmen(4)
6:32.8
4 2 Fana Roklubb
  • Eirik Skage(1)
  • Erik Odfjell(2)
  • Ask Christensen Breivik(3)
  • Marius Vik(4)
6:47.5
5 5 NTNUI
  • Simen Wold(1)
  • Axel Ravndal(2)
  • Kajwan Rasul(3)
  • Jules Godelier(4)
8:04.0
Løb 222
M4X Mænd 4X 2000m 2. Indledende
2023-09-16 09:45
Plac. # Navn 2000m
1 8 NSR
  • Matti Saborowsky(1)
  • Jonas Slettemark Juel(2)
  • Ole Amund Storlien(3)
  • Petter Tufte(4)
6:21.9
2 10 Haldens
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Nils Ole Stabo-Eeg(2)
  • Petter Norsted Kildebo(3)
  • Oskar Van Etten Jarem(4)
6:23.1
3 6 Christiania
  • Sverre Vinje(1)
  • Håkon Vengnes(2)
  • Kristoffer Lorentzen(3)
  • Trond Andreas Johannessen Bjercke(4)
6:28.2
4 7 Christiania
  • Brage Nerdal (1)
  • Alexander Georg Skaane(2)
  • Jostein Eriksen Thon(3)
  • Emil Bülow Johansen(4)
6:36.1
5 9 Trondhjems
  • Jakob Andreassen Jaatun(1)
  • Henrik Halvorsen(2)
  • Fredrik Slagstad Nyheim(3)
  • Lars Jaatun(4)
6:39.4
Løb 222
M4X Mænd 4X 2000m 3. Indledende
2023-09-16 09:50
Plac. # Navn 2000m
1 15 Christiania
  • Per Størseth Andreassen(1)
  • Jonathan Wang-Norderud(2)
  • Marius Bjørn-Hansen Ahlsand(3)
  • Andreas Sørskaar(4)
6:25.6
2 16 NSR
  • Torjus Trømborg(1)
  • Petter Svingen(2)
  • Patrick Een Sture(3)
  • Theo Wiik(4)
6:26.9
3 13 Ormsund
  • Nicolay Bjønnes Yngsdal(1)
  • Truls Oskar Hansen(2)
  • Håkon Eikeland Grepperud(3)
  • Audun Grepperud(4)
6:27.7
4 14 Sarpsborg
  • Oliver Melnes(1)
  • Jens Holm(2)
  • Jacob Gundersen(3)
  • Diderik Skjønhaug(4)
6:33.2
Løb 301
U15 M2X Drenge U15 2X 1000m Heatfinale 1
2023-09-17 10:00
Plac. # Navn 1000m
1 2 Tønsberg 3
  • Audun Johnsen(1)
  • Mats Tangen Myhre(2)
4:04.3
2 1 Drammen 2
  • August Helén(1)
  • Marius Simonsen(2)
4:11.1
3 5 Fredriksstad 1
  • Sverre Nygaard-Monsen(1)
  • Sondre Trenum Berg(2)
4:45.1
4 6 Horten
  • Birk Haugen(1)
  • Emrik Silbodal(2)
4:58.0
5 3 Bærum
  • Sondre Magnus Bergene Seres(1)
  • Felix Sam Turander(2)
5:02.5
6 4 Drammen
  • Ferdinand Bang Øhren(1)
  • Edvard Adamsen(2)
5:52.1
Løb 301
U15 M2X Drenge U15 2X 1000m Heatfinale 2
2023-09-17 10:00
Plac. # Navn 1000m
1 8 Christiania / Drammen 3
  • Samuel Bryhni(1)
  • August Adamsen(2)
4:09.4
2 10 Sarpsborg 2
  • Martin Kolstad-Abelson(1)
  • Theodor Jacobsen(2)
4:24.4
3 7 Fana 1
  • Filip Balgobin(1)
  • Oscar Brudvik Hartmann(2)
4:28.2
4 11 Bærum
  • Storm Mathisen(1)
  • Sofia Haakonsen-Toth(2)
4:31.8
5 9 Tønsberg
  • Jacob Meisingset Jørgensen(1)
  • Ulrik Hautakoski(2)
4:36.1
6 12 Horten
  • Emil Nævra Brønstad(1)
  • Einar Kulbliksæter(2)
5:01.5
Løb 302
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m Heatfinale 1
2023-09-17 10:14
Plac. # Navn 1500m
1 1 Christiania
  • Cornelius Varden Økern(1)
6:44.7
2 2 Haldens
  • Max August Kjølerbakken Zetlitz(1)
6:45.9
3 5 Christiania
  • Oskar Eriksen Gilje (1)
6:59.4
4 6 Fana
  • Herman Hydle(1)
7:09.2
5 4 Horten
  • Bo Gabriel Erichsen(1)
7:54.7
6 3 Bærum
  • Oskar Max Turander(1)
8:13.9
Løb 302
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m Heatfinale 2
2023-09-17 10:14
Plac. # Navn 1500m
1 11 Bergens
  • Joakim Fasmer(1)
6:48.9
2 7 Ålesund
  • Theodor Lorgen(1)
7:01.8
3 9 Horten
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
7:05.7
4 10 Horten
  • Jacob Halvorsen(1)
7:05.9
5 8 Ormsund
  • Dimian Hansen(1)
7:19.6
Løb 302
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m Heatfinale 3
2023-09-17 10:14
Plac. # Navn 1500m
1 14 Tønsberg
  • Oscar Arntzen-Hegdahl(1)
6:38.2
2 16 Kristiansand
  • Raphael Pintsch(1)
6:46.9
3 15 Haldens
  • Aleksander Nordnes Bøe(1)
7:06.0
4 18 Kristiansand
  • Herman Skyttemyr Øygarden(1)
7:09.4
5 17 Drammen
  • Lukas Stenmark(1)
7:47.4
6 13 Fana
  • Leon Nergaard(1)
8:20.6
Løb 303
U17 W1X Piger U17 1X 1500m Heatfinale 1
2023-09-17 10:35
Plac. # Navn 1500m
1 5 Tønsberg
  • Sara Harries(1)
7:30.5
2 3 Ålesund
  • Julia Hanken(1)
7:34.4
3 2 Stavanger
  • Frida Vengnes(1)
7:56.5
4 1 Stavanger
  • Imme Hoekstra(1)
7:57.5
5 4 Fana
  • Ingrid Marie Hella-Hoff(1)
8:27.9
Løb 303
U17 W1X Piger U17 1X 1500m Heatfinale 2
2023-09-17 10:35
Plac. # Navn 1500m
1 9 Ormsund
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
7:28.0
2 8 Drammen
  • Hannah Ossenkamp(1)
7:28.4
3 10 Horten
  • Caja Sofie Søfting Lia(1)
7:30.8
4 6 Horten
  • Christine Isaksen(1)
8:08.8
5 7 Fana
  • Juliet Balgobin Herfindal(1)
8:11.5
Løb 303
U17 W1X Piger U17 1X 1500m Heatfinale 3
2023-09-17 10:35
Plac. # Navn 1500m
1 14 Stavanger
  • Oline Borthen Solberg(1)
7:51.7
2 13 Horten
  • Veronika Voskresenskaite(1)
8:11.3
3 12 NSR
  • Martine Næss Lian(1)
8:26.3
Løb 304
U15 W2X Piger U15 2X 1000m Heatfinale 1
2023-09-17 10:56
Plac. # Navn 1000m
1 3 Fana / Alvøen 3
  • Pernille Askild Havre(1)
  • Sandra Nesje Bjørnsen(2)
4:38.5
2 5 Sandefjord 2
  • Ragnhild Sørsdal Idland(1)
  • Pernille Dahle Eriksen(2)
4:44.5
3 2 Drammen 1
  • Ewa-Sofie Gulhaugen(1)
  • Sarah Stenmark(2)
5:02.9
4 4 Bærum
  • Alisa Ostroukhova(1)
  • Sofia Haakonsen-Toth(2)
5:16.3
5 1 NSR
  • Juliana Del Castillo Tandberg(1)
  • Annika De Castillo Tandberg(2)
7:48.2
Løb 305
U17 M4- Drenge U17 4- 1500m A Finale
2023-09-17 11:03
Plac. # Navn 1500m
1 1 Fana 3
  • Sander Omdal(1)
  • Lars Eskeland Schütz(2)
  • Kristian Knutsvik(3)
  • Adrian Blindheim Skauge(4)
6:03.8
Løb 306
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2023-09-17 11:10
Plac. # Navn 1500m
1 1 Bærum 3
  • Cornelia Riis(1)
  • Thea Elise Steinmoen Barski(2)
6:36.0
2 3 Tønsberg 2
  • Sara Harries(1)
  • Silje Marie Holm(2)
7:07.1
3 4 Christiania 1
  • Mille Watle(1)
  • Ingeborg Winther(2)
7:59.0
Løb 307
U15 W/M 4X Piger/drenge U15 4X 1000m Heatfinale 1
2023-09-17 11:17
Plac. # Navn 1000m
1 1 Horten 3
  • Christine Isaksen(1)
  • Eivind Nordby Pettersen(2)
  • Jacob Halvorsen(3)
  • Mats Tangen Myhre(4)
3:50.2
2 2 Sandefjord/Sarpsborg 2
  • Ragnhild Sørsdal Idland(1)
  • Pernille Dahle Eriksen(2)
  • Martin Kolstad-Abelson(3)
  • Theodor Jacobsen(4)
4:13.6
3 3 Bærum 1
  • Felix Sam Turander(1)
  • Sondre Magnus Bergene Seres(2)
  • Storm Mathisen(3)
  • Alisa Ostroukhova(4)
4:23.5
4 4 Horten
  • Emrik Silbodal(1)
  • Emil Nævra Brønstad(2)
  • Birk Haugen(3)
  • Einar Kulbliksæter(4)
4:33.3
Løb 307
U15 W/M 4X Piger/drenge U15 4X 1000m Heatfinale 2
2023-09-17 11:17
Plac. # Navn 1000m
1 6 Drammen 3
  • Marius Simonsen(1)
  • August Adamsen(2)
  • Ewa-Sofie Gulhaugen(3)
  • Selma Dyve Jonli(4)
4:02.3
2 7 Fana 2
  • Filip Balgobin(1)
  • Oscar Brudvik Hartmann(2)
  • Pernille Askildt Havre(3)
  • Sandra Nesje Bjørnsen(4)
4:08.8
3 5 Tønsberg 1
  • Audun Johnsen(1)
  • Jacob Meisingset Jørgensen(2)
  • Sofia Haakonsen-Toth(3)
  • Ulrik Hautakoski(4)
4:11.1
Løb 309
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2023-09-17 13:20
Plac. # Navn 2000m
1 6 Christiania
  • Inger Kavlie(1)
8:16.5
2 4 Kristiansand
  • Oda Madland Aagesen(1)
8:31.8
3 1 Stavanger
  • Caroline Østbø(1)
8:56.8
4 2 Ormsund
  • Kamilla Støylehommen(1)
9:03.5
5 3 Horten
  • Jannicke Due(1)
9:49.3
Løb 310
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m A Finale
2023-09-17 13:30
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bærum
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
7:33.9
2 3 Bergens
  • Isak Sommer Svellingen(1)
  • Eivind Vevatne(2)
7:53.5
3 2 Fana
  • Eirik Fiskerstrand(1)
  • Oscar Myran(2)
8:02.8
4 5 Bergens
  • Joachim Halvorsen(1)
  • Kasper Kvåle(2)
8:10.7
5 4 Bærum
  • Wilmar Graver(1)
  • Eskil Steinmoen(2)
8:13.2
Løb 311
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2023-09-17 13:40
Plac. # Navn 2000m
1 12 Bærum
  • Fay Louise Lange(1)
8:37.4
2 5 Trondhjems
  • Ane Høien(1)
8:53.0
3 2 Stavanger
  • Ingrid Floen(1)
9:11.3
4 15 Årungen
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
9:17.9
5 14 NSR
  • Silje Strøm(1)
9:23.4
6 7 Ålesund
  • Astrid Marie Steffensen(1)
9:33.5
Løb 311
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. A/B Semifinale
2023-09-17 11:30
Plac. # Navn 2000m
1 12 Bærum
  • Fay Louise Lange(1)
9:03.1
2 5 Trondhjems
  • Ane Høien(1)
9:29.8
3 14 NSR
  • Silje Strøm(1)
9:43.3
4 6 Sarpsborg
  • Linea Jacobsen(1)
10:04.3
5 11 Fana
  • Giada Trentani-Keupers(1)
10:04.8
6 13 Ålesund
  • Vilja Helland Hauge(1)
10:17.1
Løb 311
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 2. A/B Semifinale
2023-09-17 11:37
Plac. # Navn 2000m
1 2 Stavanger
  • Ingrid Floen(1)
9:33.9
2 7 Ålesund
  • Astrid Marie Steffensen(1)
9:40.0
3 15 Årungen
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
9:41.0
4 3 Ålesund
  • Oline Hanken(1)
9:58.8
5 17 Årungen
  • Elena Victoria Ennals(1)
10:06.4
6 4 Christiania
  • Erle Nordhagen Madsen(1)
10:33.3
Løb 311
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. Indledende
2023-09-17 08:00
Plac. # Navn 2000m
1 5 Trondhjems
  • Ane Høien(1)
9:06.2
2 2 Stavanger
  • Ingrid Floen(1)
9:11.2
3 3 Ålesund
  • Oline Hanken(1)
9:21.9
4 6 Sarpsborg
  • Linea Jacobsen(1)
9:30.0
5 4 Christiania
  • Erle Nordhagen Madsen(1)
9:32.7
Løb 311
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 2. Indledende
2023-09-17 08:00
Plac. # Navn 2000m
1 7 Ålesund
  • Astrid Marie Steffensen(1)
9:29.6
2 11 Fana
  • Giada Trentani-Keupers(1)
9:32.2
3 8 Horten
  • Liepa Kuzmarskyte(1)
9:53.1
4 9 Ålesund
  • Andrea Storøy(1)
9:59.0
Løb 311
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 3. Indledende
2023-09-17 08:00
Plac. # Navn 2000m
1 12 Bærum
  • Fay Louise Lange(1)
8:36.7
2 15 Årungen
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
9:17.1
3 14 NSR
  • Silje Strøm(1)
9:26.0
4 13 Ålesund
  • Vilja Helland Hauge(1)
9:34.0
5 17 Årungen
  • Elena Victoria Ennals(1)
9:48.9
Løb 312
M2X Mænd 2X 2000m A Finale
2023-09-17 13:50
Plac. # Navn 2000m
1 4 NSR
  • Jonas Slettemark Juel(1)
  • Ole Amund Storlien(2)
6:54.6
2 8 Ålesund
  • Fredrik Reite(1)
  • Martin Helseth(2)
7:00.0
3 2 Moss
  • Einar Solbakken(1)
  • Erik Andre Solbakken(2)
7:14.7
4 5 Tønsberg
  • Martin Havn(1)
  • Adrian Lindgren(2)
7:25.0
5 12 Trondhjems
  • Jakob Andreassen Jaatun(1)
  • Lars Jaatun(2)
7:34.4
6 10 Drammen
  • Siri Eva Kristiansen(1)
  • Hampus Westerberg-Heltne(2)
7:39.2
Løb 312
M2X Mænd 2X 2000m 1. Indledende
2023-09-17 08:30
Plac. # Navn 2000m
1 4 NSR
  • Jonas Slettemark Juel(1)
  • Ole Amund Storlien(2)
7:20.2
2 2 Moss
  • Einar Solbakken(1)
  • Erik Andre Solbakken(2)
7:24.7
3 5 Tønsberg
  • Martin Havn(1)
  • Adrian Lindgren(2)
7:29.5
4 1 Drammen
  • Sebastian Mejer Rasmussen(1)
  • Johan Sebastian Remmen(2)
7:37.5
Løb 312
M2X Mænd 2X 2000m 2. Indledende
2023-09-17 08:30
Plac. # Navn 2000m
1 8 Ålesund
  • Fredrik Reite(1)
  • Martin Helseth(2)
7:27.4
2 10 Drammen
  • Siri Eva Kristiansen(1)
  • Hampus Westerberg-Heltne(2)
7:36.0
3 12 Trondhjems
  • Jakob Andreassen Jaatun(1)
  • Lars Jaatun(2)
7:36.8
4 11 Trondhjems
  • Fredrik Slagstad Nyheim(1)
  • Henrik Halvorsen(2)
7:54.4
Løb 313
LW2- Kvinder letvægt 2- 2000m A Finale
2023-09-17 14:00
Plac. # Navn 2000m
1 1 NSR
  • Sara Hegge(1)
  • Fabia Emblem(2)
8:51.3
2 2 Ålesund
  • Bodil Saure Vegsund(1)
  • Henriette Longva(2)
9:18.8
Løb 314
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m A Finale
2023-09-17 14:10
Plac. # Navn 2000m
1 5 Bergens
  • Lars Eirik Vevatne(1)
0:00.0
2 3 Tønsberg
  • Ask Jarl Tjøm(1)
7:18.4
3 2 Kristiansand
  • Oskar Sødal(1)
7:31.3
4 1 Bærum
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
8:35.7
Løb 315
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2023-09-17 14:20
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bærum
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
7:04.1
2 8 Christiania
  • Henrik Melhus Høeg(1)
  • Mads Reite(2)
7:06.8
3 9 Drammen
  • Lars Dyve Knutsen(1)
  • Henrik Arntzen(2)
7:16.8
4 4 Bergens
  • Isak Sommer Svellingen(1)
  • Viljar Jørgensen(2)
7:27.0
5 6 Bergens
  • Daniel Kjærnet(1)
  • Kasper Kvåle(2)
7:28.7
6 5 Ålesund
  • Martin Øverland(1)
  • Heine Furuli(2)
7:33.9
Løb 315
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 1. Indledende
2023-09-17 08:50
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bærum
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
7:42.2
2 5 Ålesund
  • Martin Øverland(1)
  • Heine Furuli(2)
7:50.9
3 4 Bergens
  • Isak Sommer Svellingen(1)
  • Viljar Jørgensen(2)
8:02.8
4 3 Drammen
  • Benjamin Jensrud(1)
  • Sean Luca Kaper(2)
8:33.6
Løb 315
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 2. Indledende
2023-09-17 08:50
Plac. # Navn 2000m
1 8 Christiania
  • Henrik Melhus Høeg(1)
  • Mads Reite(2)
7:39.0
2 9 Drammen
  • Lars Dyve Knutsen(1)
  • Henrik Arntzen(2)
7:43.4
3 6 Bergens
  • Daniel Kjærnet(1)
  • Kasper Kvåle(2)
7:44.1
4 7 Horten
  • Martin Nordsteien Nes(1)
  • Rino Haugen(2)
8:26.9
Løb 316
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2023-09-17 14:30
Plac. # Navn 2000m
1 1 Christiania
  • Inger Kavlie(1)
  • Samantha Henriksen(2)
8:00.8
2 8 Christiania
  • Marte Morgenlie Skei(1)
  • Hanna Gailis Inntjore(2)
8:07.9
3 6 NSR
  • Sara Juel(1)
  • Anna Een Sture(2)
8:18.5
4 5 NTNUI
  • Synnøve Foss(1)
  • Sophie Oksche(2)
8:18.8
5 2 Christiania
  • Nicoline Lovise Lindstrøm(1)
  • Amelia Tamburplass(2)
8:33.4
6 3 Moss
  • Anette Sneis(1)
  • Rebekka Wiberg-Bugge(2)
8:42.0
Løb 316
W2- Kvinder 2- 2000m 1. Indledende
2023-09-17 09:10
Plac. # Navn 2000m
1 1 Christiania
  • Inger Kavlie(1)
  • Samantha Henriksen(2)
8:37.1
2 2 Christiania
  • Nicoline Lovise Lindstrøm(1)
  • Amelia Tamburplass(2)
8:54.8
3 3 Moss
  • Anette Sneis(1)
  • Rebekka Wiberg-Bugge(2)
8:56.4
4 4 Fana
  • Eyvor Nora Aarø(1)
  • Karine Austbø Grande(2)
9:25.2
Løb 316
W2- Kvinder 2- 2000m 2. Indledende
2023-09-17 09:10
Plac. # Navn 2000m
1 8 Christiania
  • Marte Morgenlie Skei(1)
  • Hanna Gailis Inntjore(2)
8:34.2
2 5 NTNUI
  • Synnøve Foss(1)
  • Sophie Oksche(2)
8:42.7
3 6 NSR
  • Sara Juel(1)
  • Anna Een Sture(2)
8:48.0
4 7 NTNUI
  • Maria Starheim(1)
  • Elsa Segadal(2)
9:20.5
Løb 317
M4- Mænd 4- 2000m A Finale
2023-09-17 14:40
Plac. # Navn 2000m
1 4 Christiania
  • Per Størseth Andreassen(1)
  • Jonathan Wang-Norderud(2)
  • Marius Bjørn-Hansen Ahlsand(3)
  • Andreas Dugstad Sørskaar(4)
6:24.8
2 11 NSR
  • Matti Saborowsky(1)
  • Jonas Slettemark Juel(2)
  • Ole Amund Storlien(3)
  • Petter Tufte(4)
6:27.7
3 3 NSR
  • Petter Svingen(1)
  • Patrick Een Sture(2)
  • Markus Holmemo(3)
  • Lars Myhrer(4)
6:44.8
4 15 NSR
  • Nito Simonsen(1)
  • Peder Strand(2)
  • Olivier Siegelaar(3)
  • Stian Kjennvold(4)
6:49.6
5 13 Ormsund
  • Audun Grepperud(1)
  • Håkon Eikeland Grepperud(2)
  • Oskar Martinius Gjerland(3)
  • Truls Oskar Hansen(4)
6:53.7
6 6 NTNUI
  • Simen Wold(1)
  • Olav Fleten(2)
  • Jakob Gebel(3)
  • Sivert Breili(4)
6:57.6
Løb 317
M4- Mænd 4- 2000m 1. A/B Semifinale
2023-09-17 11:44
Plac. # Navn 2000m
1 4 Christiania
  • Per Størseth Andreassen(1)
  • Jonathan Wang-Norderud(2)
  • Marius Bjørn-Hansen Ahlsand(3)
  • Andreas Dugstad Sørskaar(4)
7:04.5
2 15 NSR
  • Nito Simonsen(1)
  • Peder Strand(2)
  • Olivier Siegelaar(3)
  • Stian Kjennvold(4)
7:07.0
3 13 Ormsund
  • Audun Grepperud(1)
  • Håkon Eikeland Grepperud(2)
  • Oskar Martinius Gjerland(3)
  • Truls Oskar Hansen(4)
7:08.6
4 2 Fana Roklubb
  • Eirik Skage(1)
  • Hans August Wergeland(2)
  • Marius Vik(3)
  • Fredrik Corydon Ravn Kaland(4)
7:11.1
5 8 Haldens
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Nils Ole Stabo-Eeg(2)
  • Petter Norsted Kildebo(3)
  • Oskar Van Etten Jarem(4)
7:13.4
6 1 NSR
  • Torjus Trømborg(1)
  • Vebjørn Gilberg(2)
  • Michael Nicholas(3)
  • Sven-Ole Nicolaysen(4)
7:28.2
Løb 317
M4- Mænd 4- 2000m 2. A/B Semifinale
2023-09-17 11:51
Plac. # Navn 2000m
1 11 NSR
  • Matti Saborowsky(1)
  • Jonas Slettemark Juel(2)
  • Ole Amund Storlien(3)
  • Petter Tufte(4)
7:02.5
2 6 NTNUI
  • Simen Wold(1)
  • Olav Fleten(2)
  • Jakob Gebel(3)
  • Sivert Breili(4)
7:06.8
3 3 NSR
  • Petter Svingen(1)
  • Patrick Een Sture(2)
  • Markus Holmemo(3)
  • Lars Myhrer(4)
7:10.6
4 10 Christiania
  • Christopher Wollf(1)
  • Jostein Eriksen Thon(2)
  • Kristoffer Lorentzen(3)
  • Trond Andreas Johannessen Bjercke(4)
7:13.0
5 7 NSR
  • Bror Storsten(1)
  • Felix Belck-Olsen(2)
  • Edvard Wohlfahrt(3)
  • Theo Wiik(4)
7:17.7
6 5 Sarpsborg
  • Jacob Gundersen(1)
  • Jens Holm(2)
  • Oliver Melnes(3)
  • Diderik Skjønhaug(4)
7:21.5
Løb 317
M4- Mænd 4- 2000m 1. Indledende
2023-09-17 09:30
Plac. # Navn 2000m
1 4 Christiania
  • Per Størseth Andreassen(1)
  • Jonathan Wang-Norderud(2)
  • Marius Bjørn-Hansen Ahlsand(3)
  • Andreas Dugstad Sørskaar(4)
7:09.5
2 3 NSR
  • Petter Svingen(1)
  • Patrick Een Sture(2)
  • Markus Holmemo(3)
  • Lars Myhrer(4)
7:12.4
3 2 Fana Roklubb
  • Eirik Skage(1)
  • Hans August Wergeland(2)
  • Marius Vik(3)
  • Fredrik Corydon Ravn Kaland(4)
7:14.2
4 5 Sarpsborg
  • Jacob Gundersen(1)
  • Jens Holm(2)
  • Oliver Melnes(3)
  • Diderik Skjønhaug(4)
7:26.4
5 1 NSR
  • Torjus Trømborg(1)
  • Vebjørn Gilberg(2)
  • Michael Nicholas(3)
  • Sven-Ole Nicolaysen(4)
7:31.7
Løb 317
M4- Mænd 4- 2000m 2. Indledende
2023-09-17 09:30
Plac. # Navn 2000m
1 10 Christiania
  • Christopher Wollf(1)
  • Jostein Eriksen Thon(2)
  • Kristoffer Lorentzen(3)
  • Trond Andreas Johannessen Bjercke(4)
7:09.5
2 8 Haldens
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Nils Ole Stabo-Eeg(2)
  • Petter Norsted Kildebo(3)
  • Oskar Van Etten Jarem(4)
7:10.2
3 6 NTNUI
  • Simen Wold(1)
  • Olav Fleten(2)
  • Jakob Gebel(3)
  • Sivert Breili(4)
7:10.7
4 7 NSR
  • Bror Storsten(1)
  • Felix Belck-Olsen(2)
  • Edvard Wohlfahrt(3)
  • Theo Wiik(4)
7:32.4
5 9 Christiania
  • Emil Bülow Johansen(1)
  • Simen Knutzen(2)
  • Håkon Vengnes(3)
  • Brage Nerdal (4)
7:36.2
Løb 317
M4- Mænd 4- 2000m 3. Indledende
2023-09-17 09:30
Plac. # Navn 2000m
1 13 Ormsund
  • Audun Grepperud(1)
  • Håkon Eikeland Grepperud(2)
  • Oskar Martinius Gjerland(3)
  • Truls Oskar Hansen(4)
7:15.2
2 11 NSR
  • Matti Saborowsky(1)
  • Jonas Slettemark Juel(2)
  • Ole Amund Storlien(3)
  • Petter Tufte(4)
7:18.4
3 15 NSR
  • Nito Simonsen(1)
  • Peder Strand(2)
  • Olivier Siegelaar(3)
  • Stian Kjennvold(4)
7:18.5
4 12 NTNUI
  • Kajwan Rasul(1)
  • Halvor Lunde(2)
  • Mats Skjølsvold(3)
  • Jules Godelier(4)
7:54.8
5 14 NTNUI
  • Rasmus Kruse Rasmussen(1)
  • Øystein Nordaas(2)
  • Arild Veseth(3)
  • Axel Ravndal(4)
9:24.4
Løb 318
LW2X Kvinder letvægt 2X 2000m A Finale
2023-09-17 14:50
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bergens
  • Maia Emilie Lund(1)
  • Kristina Fiskerstrand(2)
8:03.2
2 4 NSR
  • Sara Hegge(1)
  • Fabia Emblem(2)
8:17.7
3 3 Tønsberg
  • Synne Olstad(1)
  • Marie Andrup-Næss(2)
8:22.2
4 5 Ålesund
  • Bodil Saure Vegsund(1)
  • Henriette Longva(2)
8:37.7
5 2 NTNUI
  • Tuva Skatt Gillebo(1)
  • Roelie Ootes(2)
9:25.2
Løb 319
U19 W4- Piger U19 4- 2000m A Finale
2023-09-17 15:00
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bergens
  • Pernille Wie-Soltvedt(1)
  • Malin Haram-Hundven(2)
  • Matilde Mykletun(3)
  • Guro Andersen Buck(4)
7:46.2
2 3 Ålesund
  • Maria Wiik(1)
  • Mia Sæther-Hoel(2)
  • Ingerid Olsvik(3)
  • Susanne Myklebust(4)
7:51.0
3 2 Christiania
  • Erle Nordhagen Madsen(1)
  • Ylva Espolin Storo Dahl(2)
  • Rakel Elina Bryhni(3)
  • Ann Ayame Yasuda(4)
7:51.0
4 6 Christiania
  • Tora Drolshammer Mysterud(1)
  • Thea Frederikke Gullerud(2)
  • Mathilde Elizabeth Lucas(3)
  • Karen Byberg(4)
7:57.5
5 5 Stavanger
  • Teresa Shevchuk(1)
  • Marie Grøsfjeld(2)
  • Julia Grønnestad(3)
  • Elsa Andreassen(4)
7:59.4
6 7 Bergens
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(1)
  • Eva Bøe(2)
  • Frida Corneliussen Kaas(3)
  • Linn Kristin Vevatne(4)
8:08.8
Løb 320
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2023-09-17 15:10
Plac. # Navn 2000m
1 8 Bergens
  • Daniel Kjærnet(1)
  • Andreas Tol(2)
  • Andreas Follnes(3)
  • Viljar Jørgensen(4)
6:35.3
2 2 Bærum
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Ask Svorkmo Bergmann(2)
  • Sander Stundal De Vos(3)
  • Christian August Riis(4)
6:36.4
3 7 Christiania
  • William Alexander Bakken(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
  • Henrik Melhus Høeg(3)
  • Mads Reite(4)
6:46.6
4 5 Horten
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
  • Martin Nordsteien(2)
  • Eirik Nordby Pettersen(3)
  • Hans Ulrik Nedreberg(4)
6:47.9
5 4 Bergens
  • Bastian Halvorsen Borge(1)
  • Isak Larson(2)
  • Håkon Mjelde(3)
  • Kristian Strand Jensen(4)
6:55.0
6 1 NSR
  • Eskil Heiberg(1)
  • Martin Anker(2)
  • Felix Spydevold(3)
  • Ole Arnøy(4)
6:59.8
Løb 320
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 1. Indledende
2023-09-17 10:00
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bærum
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Ask Svorkmo Bergmann(2)
  • Sander Stundal De Vos(3)
  • Christian August Riis(4)
7:05.7
2 1 NSR
  • Eskil Heiberg(1)
  • Martin Anker(2)
  • Felix Spydevold(3)
  • Ole Arnøy(4)
7:12.4
3 5 Horten
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
  • Martin Nordsteien(2)
  • Eirik Nordby Pettersen(3)
  • Hans Ulrik Nedreberg(4)
7:13.9
4 4 Bergens
  • Bastian Halvorsen Borge(1)
  • Isak Larson(2)
  • Håkon Mjelde(3)
  • Kristian Strand Jensen(4)
7:14.5
5 3 Drammen
  • Lars Dyve Knutsen(1)
  • Henrik Arntzen(2)
  • Nicolai Hoset(3)
  • Tobias Bo Rasmussen(4)
8:27.1
Løb 320
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 2. Indledende
2023-09-17 10:00
Plac. # Navn 2000m
1 8 Bergens
  • Daniel Kjærnet(1)
  • Andreas Tol(2)
  • Andreas Follnes(3)
  • Viljar Jørgensen(4)
7:00.5
2 7 Christiania
  • William Alexander Bakken(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
  • Henrik Melhus Høeg(3)
  • Mads Reite(4)
7:00.7
3 6 Bærum
  • Steffen Stundal De Vos(1)
  • Michael Thor Aasgaard(2)
  • Wilmar Graver(3)
  • Eskil Steinmoen(4)
7:14.7
4 10 NSR
  • Balder Dysthe(1)
  • Magnus Nicolaysen(2)
  • Jasper Viksås(3)
  • Mads Høeg(4)
7:18.5
5 9 Ålesund
  • Theodor Lorgen(1)
  • Christian Steffensen(2)
  • Martin Øverland(3)
  • Heine Furuli(4)
7:37.3
Løb 321
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2023-09-17 15:20
Plac. # Navn 2000m
1 1 Stavanger
  • William Middelthon(1)
12:10.9
Løb 322
W4X Kvinder 4X 2000m A Finale
2023-09-17 15:40
Plac. # Navn 2000m
1 1 Christiania
  • Saskia Trubbach(1)
  • Inger Kavlie(2)
  • Marte Morgenlie Skei(3)
  • Samantha Henriksen(4)
7:06.8
2 4 Ålesund
  • Henriette Longva(1)
  • Amanda Helseth(2)
  • Astrid Marie Steffensen(3)
  • Jenny Marie Rørvik(4)
7:19.1
3 7 NTNUI
  • Synnøve Foss(1)
  • Sophie Oksche(2)
  • Sara Juel(3)
  • Elsa Segadal(4)
7:26.6
4 5 Christiania
  • Hanna Gailis Inntjore(1)
  • Mia Rolland Engvik(2)
  • Oline Brune Skorgevik(3)
  • Amelia Tamburplass(4)
7:30.0
5 2 NSR
  • Emilie Stabe Helvig(1)
  • Anna Een Sture(2)
  • Fabia Emblem(3)
  • Sara Hegge(4)
7:30.8
6 3 NSR
  • Silje Strøm(1)
  • Ella Marie Hegge(2)
  • Elisabeth Nicolaysen(3)
  • Vilde Ellingsen(4)
8:21.2